Archiwum Miesięczne: Styczeń 2014

Leczenie osteoporozy metodami naturalnymi (cz.3).

Leczenie osteoporozy metodami naturalnymi.

To już ostatni artykuł (przynajmniej na tę chwilę) poświęcony tematyce osteoporozy. W poprzednich artykułach przedstawiłem: czym jest osteoporoza, jakie są objawy osteoporozy, jak się ją diagnozuje oraz jakie są główne przyczyny osteoporozy. Jeżeli jeszcze nie miałaś/eś okazji się z nimi zapoznać to gorąco zachęcam. Jak już wcześniej obiecałem w tym artykule skupię się przede wszystkim na naturalnych metodach leczenia osteoporozy. A więc zaczynamy. Po pierwsze, jest dużo więcej chorób, które są znacznie bardziej dokuczliwe i groźne w skutkach, niż osteoporoza. Po drugie: na pewno jedną z metod leczenia jest farmakoterapia. Ale powiem szczerze – nie mam wystarczającej wiedzy w tym

Przyczyny osteoporozy i ubytku kości (cz.2).

Przyczyny osteoporozy

Artykuł ten jest kontynuacją poprzedniego artykułu, w którym przedstawiłem czym jest osteoporoza, jakie są objawy osteoporozy oraz metody jej diagnozowania. Jeżeli jeszcze nie miałaś/eś okazji się z nim zapoznać – gorąco zapraszam. W drugiej części skupię się tylko i wyłącznie na przyczynach osteoporozy i czynnikach przyspieszających ubytek tkanki kostnej. Spróbuję również w sposób zrozumiały zaprezentować Ci mechanizmy powodujące demineralizację kości.

Osteoporoza – najczęstsza choroba świata (cz.1).

Osteoporoza objawy - ubytek tkanki kostnej.

Nie wiem czy wiesz, ale najczęściej występującą chorobą świata jest osteoporoza (nazwa pochodzi od greckiego osteon = kość i poros = por). Tak naprawdę każdy z nas (pod warunkiem, że dożyje sędziwego wieku) zostanie w większym lub w mniejszym stopniu dotknięty ubytkiem tkanki kostnej, gdyż jest to proces naturalny, towarzyszący procesowi starzenia. Pozostaje tylko pytanie, jak silne będą objawy i jaki będzie przebieg choroby? Otóż mam dla Ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że każdy z nas ma istotny wpływ na moment wystąpienia osteoporozy i jej przebieg. Zła wiadomość jest taka, że najprawdopodobniej przegapiłaś/eś ten okres swojego życia, kiedy mogłaś/eś wywierać największy wpływ na wystąpienie osteoporozy.